وبلاگ سرزمین دارو

مکمل های کلاژن

کلاژن داروی کلاژن مکمل جوانسازی پوست قرص شادابی پوست داروخانه سرزمین دارو
 • لنددارو سرزمین دارو داروخانه انلاین محصولات دارویی ارایشی و بهداشتی


  قرص کلاژن گلد آدریان :

  کلاژن  80 درصد از ساختار پوست را تشکیل می دهد که از کلاژن نوع 1 و 3 می باشد که در هر کدام از این قرص ها 833 میلی گرم به صورت هیدرولیز شده وجود دارند و باعث تولید کلاژن جدید در بدن می شوند. پوست بدن در اثر عوامل زیادی در طول زمان با کاهش تولید کلاژن مواجه می شود و چین و چروک را به همراه دارد.با خوردن این قرص بر لایه های عمقی پوست اثر می گذارید و باعث افزایش استحکام و خاصیت ارتجاعی پوست خود می شوید، همچنین مهم ترین خاصیت این قرص کاهش چین و چروک و جوانسازی پوست است. قرص کلاژن گلد افزایش آبرسانی به پوست را نیز به ارمغان می آورد.

   علل ایجاد چروک در پوست چیست؟

  • علت به وجود آمدن چین و چروک در پوست از دست رفتن خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست است که در اثر از بین رفتن کلاژن و الاستین پوست به وجود می آید و باعث شکنندگی و خشکی پوست می شود. چند مورد از عواملی که باعث پیری پوست می شود را در زیر آوردیم تا بتوانید با رعایت چند نکته از پیری زودهنگام پوست خود جلوگیری کنید :
  • نور خورشید، یکی از مهم ترین عوامل ایجاد چروک در پوست است بدلیل اشعه UVA و UVB موجود در آن که در لایه های عمقی پوست نفوذ می کند به همین دلیل همیشه از  ضد آفتاب  استفاده کنید حتی در زمستان.
  • مصرف قند زیاد، باعث از بین رفتن کلاژن و در نتیجه پیری پوست می شود در نتیجه برای جوان نگهداشتن پوست خود بهتر است مصرف مواد قندی خود را کاهش دهید.
  • سیگار کشیدن، یکی دیگر از عوامل مؤثر در ایجاد چروک و پیری پوست است. سیگار علاوه بر تأثیری که بر خطوط صورت هنگام کشیدن دارد مواد مضر درون آن باعث از بین رفتن کلاژن و پیری پوست می شود.
  • وضعیت خواب شما، هم  در موقعیتی که می خوابید و به قسمتی از پوست فشار وارد می کنید و هم میزان خواب شبانه شما بر پوستتان تاثیر گذار است که اگر کافی نباشد طراوت و شادابی پوستتان از بین می رود.
  • خشک ماندن پوست ، یکی از علل ایجاد چروک است در نتیجه هرگز مرطوب کننده را فراموش نکنید.
  • نور ماوراء بنفش، سعی کنید در معرض آن قرار نگیرید زیرا علاوه بر پیری پوست عوارض زیادی برای پوست ب همراه دارد.

  لنددارو سرزمین دارو داروخانه انلاین محصولات دارویی ارایشی و بهداشتی


  ۱-کلاژن نوعی پروتئین است .کلاژن، یکی از پروتئینهای مهم است که ساختار پوست، مو، ناخن، بافتهای همبند، غضروفها و استخوانها و مفاصل را در بدن تشکیل میدهد. این ماده به طور خاص از ترکیبات گلیسین، پرولین، هیدروکسی پرولین و آرژینین به وجود آمده و حدود 30 درصد از پروتئینهای موجود در بدن انسانها را شامل میشود.

  ۲- فواید کلاژن فراتر از مسائل مربوط به زیبایی ظاهری است .کلاژن، استحکام و انعطاف پذیری ویژه ای به پوست میدهد و همین ویژگی است که باعث میشود پوستهای جوانتر، پرتر و بدون خطوط ریز به نظر برسند. با اینحال، کلاژن فقط بر جلوه های ظاهری انسانها تاثیر نمیگذارد و درواقع، مانند چسب نگهدارنده ای برای حفظ رباطها، مفصلها و استخوانها کنار همدیگر عمل میکند. بخشی از کلاژنها نیز به عنوان پوشش محافظتی برای اندامهای داخلی بدن مانند کلیه ها، نقش بسیار مهمی دارند .

  ۳.بدن انسان همراه با افزایش سن، کلاژن کمتری تولید میکند همراه با افزایش سن، روند تولید کلاژن در بدن تخریب میشود و کیفیت پوست رو به ضعف بیشتر میرود. همین مساله به شکل گیری چین وچروکها، خطوط ریز و همچنین خشک شدن پوست منجر میشود. قرار گرفتن در معرض عواملی مانند نور ماورای بنفش خورشید یا داشتن رژیم غذایی سرشار از قند و سیگار کشیدن، میتوانند سطح کلاژن را در بدن کاهش بدهند. کمبود کلاژن در بدن، علاوه بر اینکه پوست را پیر میکند، میتواند باعث سفت شدن و متورم شدن تاندونها و رباطها شود.

  ۴ .بدن مردان دارای کلاژن بیشتری نسبت به بدن زنان است روند کاهشی کلاژن در بدن از حوالی ۲۵ سالگی شروع میشود و براساس بعضی برآوردها، انسانها تا حوالی ۴۵ سالگی تقریبا ۳۰ درصد از کلاژن بدنشان را از دست میدهند. با اینحال، پوست مردان ضخیمتر از زنان است و درنتیجه تراکم کلاژن نیز در بدنشان بیشتر است، درحالی که مردان و زنان به صورت همزمان با کاهش کلاژن در بدنشان مواجه میشوند، به نظر میرسد پوست زنان سریعتر از پوست مردان پیر میشود. کاهش شدید سطح کلاژن در بدن زنان پس از یائسگی نیز روند پیری پوست را سریعتر میکند

  ۵.مکملهای خوراکی کلاژن میتوانند پیری پوست را کاهش بدهند یافته های علمی بیشتر و دقیقتری درباره مکملهای خوراکی کلاژن وجود دارند که امیدوارکننده هستند. یکی از تحقیقات در همین زمینه که شامل ۱۱۴ نفر از زنان ۴۵ تا ۶۵ ساله بوده، نتایج جالب توجهی را نشان میدهد. براساس یافته های این مطالعه، مصرف مکمل کلاژن به مدت ۸ هفته، میزان چین وچروکهای پوستی را ۲۰ درصد کاهش میدهد و سنتز پوستی را هم تقویت میکند. استفاده از مکملهای کلاژن باید با مصرف اسیدهای آمینه مناسب همراه شود تا بدن بتواند از آنها برای ساختن کلاژن بیشتر کمک بگیرد.

  ۶.رژیم غذایی میتواند بر میزان کلاژن تولیدشده در بدن تاثیر بگذارد همانطور که اسیدهای آمینه باید از طریق مکملها به بدن برسند تا روند کلاژن سازی در بدن به درستی انجام بگیرد، دریافت این اسیدهای آمینه از طریق مواد غذایی پروتئینی مانند گوشتهای قرمز، ماهی، تخم مرغ و مغزهای خام نیز ضروری است. بسیاری از متخصصان تاکید دارند بهترین راه برای کمک به کلاژن سازی در بدن و تقویت روند ترمیم غضروفها، مفصلها و بافتهای همبند، داشتن رژیم غذایی سالم و سرشار از پروتئینهای مفید است. توجه داشته باشید رژیم غذایی سالم به دفع استرس و داشتن خواب کافی نیز کمک میکند که هر دو در داشتن پوست سالم و زیبا اثرگذار هستند. بهعلاوه، دریافت ویتامین C هم به تولید کلاژن در بدن کمک میرساند.


  قرص کلاژن چیست،کلاژن،داروی جوانسازی،پوست شاداب،جوانسازی پوست،مکمل دارویی،تقویت قوای جنسی
  قرص کلاژن چیست،کلاژن،داروی جوانسازی،پوست شاداب،جوانسازی پوست،مکمل دارویی،تقویت قوای جنسی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  آواتار موبایل
  منوی اصلی x
  X